poniedziałek, 2 stycznia 2017

Co drożeje a co tanieje w 2017?


W nowym roku nie wszystko drożeje. Choć jak zaznaczają specjaliści wiele rzeczy pójdzie tak mocno w górę, że mocno nas uderzą po kieszeni.

Jeśli chodzi o żywność to zdrożeje z całą pewnością mleko i produkty mleczne. Podwyżki mają trwać nawet do jesieni. Podrożeje też mięso – wieprzowina i wołowina, niewiadomo jak będą się kształtować ceny drobiu (ptasia grypa). Stanieje najprawdopodobniej zboże, cukier, czy kakao. Na takim samym mniej więcej poziomie pozostaną ceny warzyw i owoców.

Zmiany zauważymy też na fakturach za energię elektryczną. W górę nie pójdzie jednak stawka za 1 kWh, ale opłaty związane z dystrybucją energii. Podwyżki dotyczą opłaty OZE i opłaty przejściowej. A jak wygląda sytuacja z cenami gazu? Osoby, które posiadają ogrzewanie gazowe mogą przynajmniej na razie spać spokojnie. Podwyżki i to dosyć dotkliwe nie ominą jednak największych odbiorców gazu. PGNiG już podniosło ceny o ponad 12%.

Z nowym rokiem weszły w życie podwyżki ubezpieczeń OC. Wzrost cen jest gigantyczny – można zapłacić nawet dwukrotnie. 2017 rok nie będzie zatem dobry dla właścicieli samochodów.

W obecnym roku mają stanieć nowe samochody, a zdrożeją starsze importowane auta. Została bowiem zmieniona zasada naliczania akcyzy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

handapeunpost