wtorek, 23 czerwca 2015

Leasing firmowy


Prędzej czy później będziesz zastanawiał się nad ta opcją, koszty zakupu czasem są tak duże, że w grę wchodzi kredyt, raty czy właśnie leasing.

Czym jest więc leasing, i czy faktycznie to dobre rozwiązanie? Leasing podobny jest do wynajmu mieszkania, płacisz firmie leasingowej określoną kwotę za to, że użytkujesz potrzebne sprzęty. Umowa trwa zazwyczaj tyle ile w ciągu ilu wypłaca się koszt sprzętu. 

Ze sprzętów leasingowych można w pełni korzystać a nie trzeba płacić pełnej kwoty od razu. Po zakończeniu umowy leasingowej sprzęt można zbyć i uzyskaną kwotę podzielić między leasingodawcę i leasingobiorcę. 

Pojazdy są najczęściej przedmiotem leasingu, wszystko przez wysoki koszt zakupu, dalej w kolejce klasują się sprzęty produkcyjne, biurowe i mniejszy sprzęt. 

Zanim zdecydujesz się to rozwiązanie poczytaj o rodzajach leasingu, wyróżniamy leasing operacyjny, finansowy. Wszystko zależy od kosztów uzyskania przychodu.

Umowy zawierane są na czas określony zwykle 2-10 lat,

Okres umowy zwykle nie będzie trwał mniej niż 40% okresu amortyzacji,

Wartość początkowa musi zostać pokryta sumą opłat netto środka trwałego,

Umowa zwykle zawiera postanowienia o tym czy leasingobiorca można korzystać z odpisów amortyzacyjnych,

Wszelkie zapisy muszą być zgodne z ustawą o VAT.Banki chętnie udzielają kredytów leasingowych, dlatego warto prześledzić oferty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

handapeunpost