niedziela, 21 czerwca 2015

Uzyskuj oferty dla swojej firmy

Z chwilą gdy będziesz widoczny w Internecie, musisz przygotować się, że zostaniesz zaatakowany spamem, czy mailami zachęcającymi do współpracy. Denerwujące, nie etyczne i skąd oni mają zgodę na wysyłanie tych wiadomości, bo Ty im jej nie dawałeś. 

Zanim zaczniesz wszystko machinalnie wsadzać do kosza zastanów się czy faktycznie te oferty nie są dla ciebie, biuro tłumaczeń, leasing na dogodnych warunkach. W biznesie dominuje jednak zasada niegodny nie mów nie. Dziś to twoja konkurencja jutro usiądziesz z nimi do rozmów. 

To czym się zajmujesz ma znaczenie, jednak są pewne kwestie, bez których sobie nie poradzisz. Jako przedsiębiorca musisz posiadać rachunek bankowy, w gąszczu ofert trudno się połapać, który bank ma najlepsze stawki, dlatego przeglądaj oferty. Wiadomo wszyscy nastawienie są na powiększanie grona klientów, ale jeśli dana oferta pojawia się kilka krotnie na pierwszym miejscu? Może warto się jej przyjrzeć bliżej. 

Konto i lokata, zwracaj uwagę na opłaty i to jak ich uniknąć. Brak płynności finansowej może sprawić, że pod koniec miesiąca będzie doliczona opłata za prowadzenie konta, przelew czy wypłatę w bankomacie. 

Wyposażenie biura, potrzebne nie potrzebne ale obyć się nie da bez biurka, szafki czy podstawowych sprzętów takich jak ksero. W pakiecie taniej, chyba zawsze tak było, a jeśli masowego zakupu dokonamy u jednego dystrybutora tym lepiej, można liczyć na serwis gratis. 

Skoro bez sprzętu się nie obejdzie to warto też poszukać informacji jak zmienić dostawcę energii i zyskać niższe stawki. Proces trwa nawet kilka miesięcy pomimo tego, że ustawa mówi o 30 dniowym okresie wypowiedzenia i 21 dniach od przyjęcia wniosku o zmianie przez dystrybutora. Dla okresu rozliczeniowego lepiej gdy datą zmiany jest pierwszy dzień określonego miesiąca. To co wszystkich interesuje to oczywiście oszczędności, a porównując cenniki szybko zauważymy, że różnica na MWh to nawet 20 czy 30 złotych, jeśli nasze przedsiębiorstwo produkcyjne zużywa miesięcznie od 2ooo wzwyż jednostek elektrycznych to jest na czym oszczędzać. 

Od razu przestrzegam, że zmieniamy sprzedawcę energii, który zwany jest też dostawcą jednak fachowo rzecz ujmując to dostawcą jest operator systemu dystrybucyjnego OSD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

handapeunpost