niedziela, 23 sierpnia 2015

Kantory on-line


Polski rynek jest za mały dla naszych firm w poszukiwaniu kontrahentów i klientów wyruszamy za granicę. Dokonywanie rozliczeń to już nie lada problem w końcu istnieją konta internetowe, kilka kliknięć i środki zostały przelane. Należy jeszcze poczekać aż nasz bank bądź bank kontrahenta ogłosi sesję i środki widnieją na odpowiednim koncie. 

Polskie prawo zezwala na dokonywanie płatności gotówkowych jedynie do wysokości 15000 tys euro, wówczas obowiązkowe jest prowadzenie kasy. Bezpieczniej jest jednak dokonywać płatności on-line, potwierdzenia znajduje się w historii konta, a my nie posiadamy przy sobie dużej gotówki, a jak wiadomo lepiej nie kusić złego. 

Dokonywanie przelewów walutowych odbywa się na tych samych zasadach z tą różnicą, że bank dolicza sobie koszty przeprowadzenia takiej operacji. Dotyczy to sytuacji kiedy nie posiadamy konta walutowego i chcemy by z konta złotówkowego bank przewalutował nam płatność i przelał na konto odbiorcy. Jak się okazuje kantory bankowe nie trzymają się cennika ustalonego przez NBP ceny zawsze są wyższe. 

Dlatego warto prześledzić ceny jakie proponują kantory on-line. W Polsce działa ponad 40 kantorów internetowych. Wygoda jest najbardziej ceniona w tym rozwiązaniu. Zakładamy konto dajemy namiary na konto na jakie ma wpłynąć płatność i z jakiego konta będzie ona dokonywana. Dokładnie należy określić co będzie ciężarem konta i uznaniem konta. Opłata za korzystanie jest dużo mniejsza niż koszt jaki liczy sobie bank za przewalutowanie złotówek na chociażby euro, może to wynosić nawet 60 złotych. 

Bezpieczeństwo, kantor internetowy posiada zabezpieczenia, a kto będzie chronił nas kiedy z dużą gotówką wkroczymy do banku by wymienić ja na inną walutę. 

Kantory nie obroniły się od negatywnych opinie, głównie niezadowolenie dotyczy wysokich cen. Cześ kantorów nie działa przez całą dobę co jak na realia Internetu jest dużą wadą. Czas transakcji czyli zaksięgowanie wymiany także nie należy do rekordu. Wszystko też zależy od tego w jakich bankach mamy otwarte konta i tabeli sesji. Technicznie rzecz ujmując kantory powinny mieć pierwszeństwo przez innymi płatnościami, jednak na tego typu udogodnienia przyjdzie poczekać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

handapeunpost