wtorek, 16 lutego 2016

Założenie sklepu internetowegoZawsze myślałem o założeniu sklepu internetowego. Wbrew pozorom nie jest to jednak łatwy biznes. Zanim jednak założysz własny sklep to musisz odpowiedzieć sobie na kilkadziesiąt pytań. Podstawowym pytaniem jest co chcesz sprzedawać? Jeśli już wiesz, w której branży chcesz się poruszać to dobrze, a raczej wnikliwie przyjrzyj się konkurencji. Warto się zastanowić w jaki sposób można przebić konkurencje. 

Należy także dobrze znać grupę odbiorców. Tylko wtedy będziesz wiedzieć co potrzebują, co będą kupować i ile są w stanie za dany towar zapłacić. Trzeba także zaplanować w jak sposób do danych odbiorców dotrzesz – przecież nie od razu twój sklep będzie widoczny w wyszukiwarce. 

Podstawą są oczywiście pieniądze, które jesteś w stanie przeznaczyć na początek na towar. Kolejną kwestią jest to gdzie dany towar będziesz kupować, czy przez Internet czy w hurtowni. Naturalnie należy się także zastanowić, gdzie ten towar będzie przechowywany oraz jak będą wysyłane do klientów (kurier, poczta polska, paczkomaty, odbiór osobisty, wysyłka za granicę). Następnie należy rozważyć jakie formy płatności będą dostępne w e-sklepie. Oczywiście takich pytań do rozstrzygnięcia jest wiele… 

Prowadzę sklep internetowy od kilku miesięcy. Nie jest to może duży staż, ale wiele się nauczyłem. Po pierwsze nie warto zamawiać jakiś dużych partii towaru, choćby hurtownicy proponowali nam super promocje. Ja raz się przejechałem na takim zamówieniu – do dziś nie sprzedałem całego towaru.

1 komentarz:

  1. Też prowadzę nieduży sklep z kosmetykami i muszę przyznać, że wszystko kręci się coraz lepiej. Niedawno też zmieniłam swoje biuro rachunkowe na tę firmę accounting Warsaw. W porównaniu z moją poprzednią księgową jestem dużo bardziej zadowolona, bo mogę liczyć zawsze na ich pomoc.

    OdpowiedzUsuń

handapeunpost