poniedziałek, 20 czerwca 2016

Masz dużą firmę? Negocjuj z sprzedawcą prąduJak już zapewne wiecie, każdy odbiorca energii elektrycznej ma prawo do zmiany sprzedawcy prądu. Można a nawet trzeba sprawdzić oferty kilku spółek obrotu energią. Wówczas uzyskamy najlepszą ofertę. Choć oczywiście najistotniejsza jest cena prądu to pod uwagę należy wziąć także wszystkie zapisy znajdujące się w umowie. Mam tu na myśli m.in. opłatę handlową, okres zawarcia umowy, okres rozliczeniowy, czy termin płatności. 

Klient biznesowy, szczególnie ten który ma duże zużycie energii może z sprzedawcami po negocjować stawki. Do zbicia jest m.in. cena prądu. W ofertach bardzo często pojawia się gwarancja niezmiennej ceny oraz gwarancja najniższej stawki. Często negocjacjom podlega także opłata handlowa, którą niejednokrotnie można zbić nawet do zera. 

Negocjować można także termin płatności faktury za energię. Wynik tych negocjacji jest bardzo często uzależniony od zużycia energii danego przedsiębiorstwa. Zakłady przemysłowe (te największe) domagają się nieraz kontraktu elastycznego, co oznacza negocjowanie na bieżąco stawek w odniesieniu do tego co dzieje się na giełdzie. 

Negocjować mogą spróbować także mniejsze firmy, a istotną kwestią jest tu długość zawierania umowy. Firmy mogą coś ugrać szczególnie jeśli są klientem danego sprzedawcy energii od dłuższego już czasu. Długoletnim klientom sprzedawcy proponują często atrakcyjne oferty dalszej współpracy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

handapeunpost