środa, 13 kwietnia 2016

Gdy zabraknie prądu – awaryjne zasilanie


Prowadzisz firmę produkcyjną i odnotowujesz spore straty podczas przerw w dostawach energii elektrycznej? Wyposaż swoje przedsiębiorstwo w generatory prądu, które posłużą jako awaryjne zasilanie. Co prawda brak prądu przez parę godzin czy dni to mniejsze opłaty za prąd, ale dla szczególnie produkcji oznacza to zawsze ogromne straty. 

Jedną z propozycji są zasilacze UPS. Jego działanie jest gwarancją, że urządzenia otrzymają stabilne zasilanie. Czym się różni od paliwowego agregatu? Głównie tym, że nie wywołuje przerw w zasilaniu. Ponadto praktycznie od razu uruchamia się. Awaryjnym zasilaniem mogą być także generatory prądotwórcze, systemy odnawialnych źródeł energii, akumulatory, czy falowniki. 

Zaleca się nie używać urządzeń niewentylowanych, które wykorzystują paliwo ciekłe czy gazowe i generują dwutlenek węgla czy inne gazy szkodliwe. Mając takie urządzenia trzeba się liczyć z ryzykiem wybuchu czy zatrucia. 

Inwestycja w awaryjne zasilanie jest dosyć kosztowna. Warto dobrze przemyśleć jaki rodzaj zasilania wybrać oraz gdzie je umieścić. Jego instalacja powinna być wykonana przez firmy z odpowiednimi uprawieniami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

handapeunpost