poniedziałek, 18 lipca 2016

Jak zmniejszyć faktury za energię?Faktury za prąd w wielu firmach, szczególnie tych produkcyjnych mogą być bardzo wysokie. Koszty te można jednak nieco zmniejszyć – wystarczy zrobić naprawdę niewiele. 

Warto zacząć od mniejszych rzeczy, takich np. jak wymiana oświetlenia. Obecnie najmniej energii pobierają żarówki ledowe. Zapewne ich obecność można poczuć na rachunkach, bowiem ich zużycie prądu jest sporo niższe. Ponadto przynajmniej zdaniem producentów ich żywotność jest sporo większa. Zaznaczę jednak, że żarówki LED są droższe od tych tradycyjnych. Nieznacznie, ale zawsze rachunki za prąd obniży likwidacja trybu czuwania. „Stand-by” jest coraz bardziej wszechobecny i staje się coraz większym wrogiem oszczędzania energii

Zmiana sprzedawcy prądu to kolejny prosty i niewymagający wysiłku sposób na mniejsze rachunki za energię elektryczną. Taki krok jest możliwy dzięki wprowadzonej w 2007 roku liberalizacji rynku energii. Firmy, które zmieniają sprzedawcę prądu oszczędzają nawet 30% na rachunkach. Sam proces zmiany nie jest skomplikowany – wystarczy podpisać pełnomocnictwo, a wszelkie formalności załatwia nowy sprzedawca. 

Dobrym pomysłem na zmniejszenie kosztów jest kupno energii elektrycznej i gazu od jednego sprzedawcy. Często takie oferty łączone charakteryzują się nieco niższymi stawkami, co przy dużym zużyciu może dać niemałe oszczędności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

handapeunpost