środa, 27 lipca 2016

Kredyt na start firmyBanki prześcigają się w ofertach kredytów dla firm. Na co zwracać uwagę? Ile firma musi istnieć, aby móc ubiegać się o kredyt? 

Bez kredytu wiele nowych firm nie ma możliwości rozwinięcia skrzydeł. Pieniądze są potrzebne na np. wynajem pomieszczenia biurowego, zakup sprzętu, reklamę firmy. Jednak dla nowej firmy uzyskanie kredytu nie jest sprawą prostą, bowiem nie posiada tzw. historii kredytowej. Kilka banków posiada w swojej ofercie kredyty dla nowych firm. Zanim wybierzesz bank i konkretną ofertę porównaj je z innymi dostępnymi na rynku. Niektóre banki wymagają, aby oprócz kredytu wziąć inne ich produkty – najczęściej jest to konto firmowe. 

Wybierając ofertę kredytową należy brać pod uwagę prowizję za udzielenie finansowania. Przeważnie jest to jakiś procent całego kredytu. Tą opłatę bank pobiera już za to, że produkt kredytowy został uruchomiony. Kolejną rzeczą jest marża, która jest pobierana w każdej racie. Następnym elementem kredytu jest oczywiście oprocentowanie. Jest ono wyrażone w skali roku i przedstawię jakie odsetki trzeba będzie zapłacić od pożyczanej kwoty. Produktem dodatkowym jest ubezpieczenie na wypadek utraty płynności finansowej. Jest ono płatne albo jednorazowo albo w postaci składek. Firmy, które dopiero co ruszają ze swoją działalnością przeważnie muszą się wykazać jakimś zabezpieczeniem, może to być np. samochód, nieruchomość. Banki rzadko pobierają opłatę za rozpatrzenie wniosku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

handapeunpost