czwartek, 7 lipca 2016

Spotkania biznesowe – jak się przygotować?


Niejednokrotnie pozyskanie klienta jest długim procesem. Ostatnim etapem jest spotkanie biznesowe. Jak się do niego najlepiej przygotować? Istotne znaczenie ma wygląd. Musi być schludny i przyzwoity. Naturalnie ubiór zależy od prowadzonej przez nas działalności. Wiadomo, nie zawsze na miejscu jest założenie garnituru. Musi być natomiast czysto i schludnie. Warto ubrać się na podobnym poziomie co klient. 

Kolejnym etapem jest przygotowanie merytoryczne. Pomocne jest przygotowanie prawdopodobnych pytań i odpowiedzi na nie. Pamiętajmy, aby szanować czas zarówno swój jak i kontrahenta. Naturalnie do końca wszystkiego nie można przewidzieć, ale warto się przygotować na możliwie jak najwięcej możliwości. Optymalnie jest przekazać jak najwięcej wiedzy klientowi w trakcie spotkania. Lepiej na spotkaniu wszystko ustalić i potem potwierdzić wszystko e-mailowo. 

Należy także się przygotować pod względem technicznym. Koniecznie zabierz ze sobą laptop, foldery reklamowe czy inne niezbędne materiały. Istotny jest także wybór miejsca. Najtaniej jest zaprosić klienta do naszego biura. Nie musze też chyba przypominać o podstawowych zasadach savoir vivre’u.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

handapeunpost